Pogoda jutro Pogoda Poznań
157
Kolejorz rozgromił Białą Gwiazdę! Lech Poznań - Wisła Kraków 5:0
sk | aktualizacja: Piątek, 9 2021 roku, godzina 17: 1

W meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań rozgromił przy Bułgarskiej Wisłę Kraków. Kolejorz zaprezentował świetną formę!

Głośny doping kibiców od początku niósł graczy Kolejorza, którzy w pierwszej połowie stworzyli sobie więcej okazji i zasłużenie prowadzili 2:0. Wynik otworzył Amaral, który uderzył z 15. metra, nie najlepszą interwencją popisał się Kieszek i Stadion Poznań eksplodował z radości.

Wisła starała się odpowiedzieć, ale kończyło się co najwyżej na niecelnych lub blokowanych strzałach. Lechowi nie przeszkodził nawet problemy kadrowe (Z powodu kontuzji boisko opuścił Van der Hart), a prowadzenie podwyższył Ba Loua: Iworyjczyk wykorzystał dobre dogranie Rebocho z lewej strony boiska i strzałem z bliskiej odległości dopełnił formalności.

Pierwsze 45 minut należało do gospodarzy i poznańscy kibice z optymizmem czekali na 2. połowę.

Druga połowa to już zwyczajnie popis Kolejorza. Zespół trenera Skorży doskonale wiedział co robi i z determinacją szedł po kolejne trafienia. Na trybunach trwała świetna zabawa, a atmosfera przywodziła na myśl mistrzowski sezon 2014/15.

Czy tak gra przyszły mistrz Polski? Tego nie wiemy, ale na pewno mocny kandydat do tytułu. Oczywiście na tym etapie można podnosić argumenty o pompowaniu balonika, ale Kolejorzowi trzeba oddać jedno: po 8 kolejkach jest zdecydowanie najlepszym zespołem ekstraklasy.

Lech Poznań - Wisła Kraków 5:0 (2:0)

Lech: Van der Hart (Bednarek 23') - Pereira, Satka, Salamon, Rebocho, Ba Loua, Karlstrom (Murawski 64'), Kwekweskiri (Kozubal 73'), Amaral (Ramirez 73'), Kamiński (Skóraś 64'), Ishak.

Rezerwowi: Bednarek, Ramirez, Marchwiński, Milić, Skóraś, Murawski, Kozubal, Czerwiński, Sobiech.

Wisła: Kieszek - Gruszkowski, Frydrych, Szota, Hanousek, Plewka (Żukow 58'), El Mahdioui, Skvarka (Savić 68'), Yeboah (Hugi 58'), Kliment (Młyński 58'), Brown Forbes (Sobol 85').

Rezerwowi: Biegański, Sadlok, Hugi, Żukow, Młyński, Sobol, Szot, Starzyński, Savić.

Bramki: Amaral 29', Ba Loua 45', Rebocho 52', Ishak 60', 75' (k)

Kartki: Frydrych 8' (żółta), Skvarka 35' (żółta), Szota 76' (żółta),Brown 79' (żółta), Ramirez 85' (żółta),

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski

Widzów: 26 890

WASZE KOMENTARZE[1] [2]
~Autor: Czyli co ? Radomiak wygrał z Legią i po za trzema punktami to nic więcej nie dostał.
dodano: Sobota, 2021.09.18 07:56, IP:46.187.207.XXX
ok
10
not ok
0
odpowiedz|usuń
~Gruszczyniok: Nigdy nie myślałem że to napisze Lech w meczu z Wisłą otarł się o perfekcję.
dodano: Sobota, 2021.09.18 08:38, IP:85.221.143.XXX
ok
13
not ok
0
~Autor: Patrząc na nazwiska strzelców odnoszę wrażenie że to drużyna z drugiej półkuli , niemniej gratuluję
dodano: Sobota, 2021.09.18 08:54, IP:85.221.142.XXX
ok
5
not ok
5
~Tim: Powrót Macieja Skorży to strzał w dziesiątkę!
dodano: Sobota, 2021.09.18 08:57, IP:85.221.150.XXX
ok
9
not ok
1
~stasio z kopernika: dobra robote w lechu robia portugalczycy i ba loua jeszcze przed lechem sporo pracy poprawic mecze na wyjezdzie i bedzie walka o podium o mistrza ciezko ale kto wie
dodano: Sobota, 2021.09.18 09:06, IP:109.173.158.XXX
ok
6
not ok
2
~Autor: Gra lepiej niż grał do tej pory. Ale nie wciskajmy im kitu, że są najlepsi, bo zaraz dostaną łupnia z ległą. Po prostu, w końcu robią swoją robotę na tyle dobrze, że kasę mogą dostać. I tyle. I BTW - z Rakowem zaczęli grać w drugiej połowie i tylko dlatego że rywal bez sensu cofnął się po 2-0.
1
~Pener: I co z tego mam ja jako zwykły obywatel??? Nawet przez to piwo nie staniało ehhh
2
~Blacha: Narazie tak ale jak spadnie forma to kibice znowu będą chcieli go zwolnić pewnie
3
~stasio z kopernika: w lechu zaden trener nie przetrwa trzech pelnych sezonow maks dwa wiec skorza wylatuje po dwoch latach na bank
0
~Autor: Jacy My??? Co ty z tego masz? Osmarkaną satysfakcję i zero kasy!!!
dodano: Sobota, 2021.09.18 09:15, IP:5.173.155.XXX
ok
0
not ok
3
~Pan Rutkowski: Czy psychiatra już pana badał ? I co leczenie ma sens ?
0
~Carlos: Takiego Leszka chce się oglądać. Oby teraz nie obrosli w piórka.
dodano: Sobota, 2021.09.18 09:16, IP:77.65.103.XXX
ok
5
not ok
1
~Młody: Jakbym powiedział ojcu ze jestem kibicem piłki nożnej to by mnie z rodziny wypisał hehe
dodano: Sobota, 2021.09.18 09:17, IP:5.173.155.XXX
ok
7
not ok
21
~stasio z kopernika: niby 2 gole ishaka ale ogolnie slaby mecz odstaje od poziomu tez kalstrom troche nie wypal
dodano: Sobota, 2021.09.18 09:17, IP:109.173.158.XXX
ok
5
not ok
21
~Kejter: Super mecz. Brawo Lech. Była szansa na pobicie rekordu wyniku. No ale może uda się e tym sezonie. Czekamy na Skrę.
16
~Autor: Apeluje do Właścicieli Lecha.WYWALCIE TEGO BEDNARKA. On nie broni ,tylko stoi w bramce i patrzy gdzie piłka leci.Bramkarz ma bronić , a nie stać jak "H" na weselu!
7
~Autor: Na meczu ręce same składały się do oklasków. Jakaś choroba, czy cóś? Teraz już tak nie mam...
dodano: Sobota, 2021.09.18 09:55, IP:2XXX
ok
0
not ok
8
~DW: Apeluję do właścicieli e-poznan: wypieprzcie wpis tego kretyna powyżej. Komentujący powinien się znać na piłce, a nie pisać jak "H" po betonie.
2
~Mewa: Arboleda, Kriwiec,Rudniew, Djurdjević,Henriquez,Rengifo,Queto, wymieniać dalej .....?
0
~gerard: Takie pytanie ; czy w Kolejorzu jeszcze strzelają bramki jacyś Polacy czy tylko są statystami???
dodano: Niedziela, 2021.09.19 10:45, IP:88.151.138.XXX